Seyahat Sigortası

Seyahat Sigortası

Seyahat sigortası ile yurt dışına çıktığınızda, hastalık, kaza veya valizlerinizdeki kayıpların teminat altına alındığı bir tür sigortadır. Halk arasında vize sigortası olarak da adlandırılmasının altında yatan sebep ise başta Avrupa ülkeleri olmak üzere yurt dışına çıkışta alınması gereken vize için gerekli olmasından ileri gelmektedir. Seyahat poliçesi yaptıracak olan kişilerden talep ettiğimiz başlıca bilgiler ise yurt dışına çıkış ve dönüş tarihleri, hangi ülkeye seyahat edileceği, kaç kişi olarak seyahat edileceği, çocuk olup olmadığı gibi bilgilerdir. Bu bilgilerin eksiksiz olarak verilmesi halinde poliçe tanzim edilebilecektir. Seyahat poliçeleri en az 7 gün en fazla ise bir yıl olarak yapılabilmektedir. İsterseniz üç günlüğüne yurt dışına çıkacak olun, minimum süre uygulanmak zorundadır. Bu sürelerin arasında kalan zaman dilimlerini ise siz belirleyebilirsiniz. Yurt dışında kalınacak olan süreye göre sigorta primleri değişkenlik göstermektedir. Ayrıca seyahat poliçe primleri her şirkette aynı olmayıp, serbest tarife sistemi geçerlidir.

Seyahat sigortası ile sağlanan teminatlardan başlıcalarını açıklamak doğru olacaktır. Kaza neticesinde vefat, kaza neticesinde sakatlık, yurt dışında olunan süre içeriside hastalanma ve yaralanma durumundaki tedavi masrafları, seyahat sırasında hastalanma ve yaralanma halindeki tedavi masrafları, acil ilaç getirilmesi, hastalık ya da yaralanma sebebi ile konaklama süresi uzadığında aile fertlerinden birinin hastanede kalınan yere seyahat giderleri, yolculukta vefat halinde cenazenin nakli ve yakınlarının geri dönüş giderleri teminat altında olmaktadır. Seyahat sigortası vize için gerekli olmasa dahi yaptırılması gereken bir sigorta türüdür. Tamamıyla sizlerin menfaatleri üzerine kurgulanmış olan bu sigorta ürününü satın almak istediğiniz her an acentemizle irtibat sağlamanız yeterli olacaktır.

Seyahat sigortası ile sağlanan teminatlardan yararlanmanız halinde durumu bir gün içerisinde sigortacınıza bildirmeniz gerekmektedir. Seyahat poliçeleri hakkında daha detaylı bilgi edinmek, poliçe satın almak için tek yapmanız gereken ofisimize gelerek destek talebinde bulunmaktır. Tarafınızdan edineceğimiz bilgiler ışığında saniyeler içerisinde sizlere en doğru ve hızlı teklifi hazırlayarak sunmaktayız. Seyahatte iken kendinizi ve sevdiklerinizi daha güvende hissetmek istediğiniz her an yanınızda ve yakınınızda olduğumuzu bilmenizi isteriz.

Call Now ButtonHEMEN ARA
× Whatsapp Yardım Hattı